Temelín zve na filmovou párty

Speciální program připravilo temelínské infocentru pro své návštěvníky na blížící se prodloužený víkend. 

Od pátečního rána do nedělního odpoledne bude každou hodinu ve svém kinosále promítat animované filmy pro děti. Navíc někteří jedničkáři si z Temelína odnesou i malý dárek. Vstup do temelínského kinosálu je zdarma a není potřeba žádná registrace.

Párty pana Cvrčka, Mocný atom nebo animovaný film o elektrárně Temelín pustí za následující tři dny v temelínském kinosále minimálně dvacetkrát. Energetici totiž pro návštěvníky připravili speciální filmový prodloužený víkend.

„Program je určen především rodinám s dětmi. Nebude o složitém vysvětlování, ale chceme, aby se děti hlavně bavily,“ uvedl Petr Šuleř, vedoucí temelínské komunikace.

Program je rozdělen do hodinových bloků. Ty budou začínat vždy v celou. První promítání začne v 9 hodin, za posledním návštěvníkem se dveře infocentra zavřou v 16 hodin. V rámci každého bloku budou promítnuty tři filmy. Délka filmů se pohybuje od pěti do deseti minut. Jednoduchou, ale zábavnou formou ukazují, že elektřina je pro život důležitá a k její výrobě existují různé možnosti.

I přes organizovaný program mohou návštěvníci zůstat v jednom z nejnavštěvovanějších infocenter Skupiny ČEZ, jak dlouho chtějí. Vedle filmů je součástí programu prohlídka infocentra i s výkladem, který bude přizpůsoben hlavně dětem. Historické prostory zámečku Vysoký Hrádek si lidé mohou projít i individuálně. Návštěvníci mohou využít i nový fotokoutek a v přímo infocentru si pořídit selfíčko z reaktorového sálu. Navíc malý dárek dostane prvních sto školáků, kteří přinesou vysvědčení s vyznamenáním.

Loni Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín navštívilo 32 tisíc lidí. Dlouhodobě tak zámeček Vysoký Hrádek patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek jižních Čech.

Jaderná elektrárna Temelín vyrobila první elektřinu v prosinci 2000. V současnosti je největším zdrojem výroby elektřiny v České republice. Svojí bezpečnou a bezemisní produkcí kryje pětinu české spotřeby. V roce 2016 vyrobila 12,1 miliard kWh elektrické energie. Jižní Čechy by s elektřinou z Temelína vydržely téměř 4 roky, českým domácnostem by stačila na deset měsíců. 

Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ 

2.2.2017 13:48:54 | přečteno 794x | libor.benda

Městský úřad Bechyně

nám. T. G. Masaryka 2
391 65 Bechyně

tel.: +420 381 477 010
e-mail: posta@mestobechyne.cz
datová schránka: sshbg5j 
č. účtu: 19-0701467359/0800 

Další kontakty

Úřední hodiny

úřední dny:
pondělí, středa: 7.00-11.00, 12.00-17.00

mimo úřední dny je úřad otevřen takto:
(doporučujeme si schůzku předem domluvit)

úterý, čtvrtek:  7.00-11.00, 12.00-15.00
pátek:  7.00-11.30

Volba verze

Kterou verzi stránek chcete zobrazit?

Mobilní Normální